Makijaż wykonany z kosmetykami mineralnymi

makijaż mineralny

W ostatnich latach można zauważyć, że rośnie zainteresowanie kosmetykami mineralnymi, które rzeczywiście budzą szczególne zainteresowanie pośród kobiet, które mają cerę wrażliwą i obawiają się problemów z alergiami. To co ważne to przede wszystkim to, że taki produkt jest całkowicie naturalny i dlatego nie będzie się trzeba obawiać, że będzie powodował uczulenia. Trzeba pamiętać, że mineralne kosmetyki są inne niż te tradycyjne i dlatego przy ich nakładaniu trzeba będzie się wykazywać odpowiednią starannością. Możliwe, że właśnie dzięki temu, że te produkty są naturalne wpływają na nasza cerę tak dobrze i dają tak świetne efekty.

Jak przygotowuje się makijaż przy użyciu tych kosmetyków?

Należy pamiętać o tym, że takie produkty maja sypki charakter i mogą się osypywać. Aplikacja tych produktów wymagać będzie dużej staranności i pewnych umiejętności. Podstawowa zasada będzie taka, że nie wkładamy pędzla do pojemnika z kosmetykiem. Jego niewielką ilość wsypujemy do miseczki i z niej nabieramy na pędzel. Przed nałożeniem nadmiar takiego kosmetyku będzie trzeba również strzepnąć, ponieważ dzięki temu nie będziemy tworzyć smug na swojej twarzy, na co rzeczywiście będzie trzeba uważać. Trzeba również uważać na nałożenie nadmiaru produktu, ponieważ w ten sposób możemy zrobić sobie na twarzy efekt maski. Nakładamy małymi ilościami, cienkimi warstwami i doprowadzamy do takiego odcienia, który nam najbardziej odpowiada.

W jaki sposób będzie się nakładać mineralny puder?

Taki produkt ma konsystencję, która będzie inna niż tradycyjne kosmetyki. Takie produkty można powiedzieć, że mają stosunkowo lekką formę. Delikatniejsze dla naszej cery i nie będą powodować zatykania porów. Zanim będziemy chcieli je nakładać powinniśmy znaleźć dla siebie rzeczywiście bardzo dobry pędzel. Obecnie są proponowane nam dwa rozwiązania. Jeden z nich to pędzle flat top, drugi zaś to pędzel kabuki. To jaki produkt będziemy wybierać dla siebie będzie uzależnione od tego jaki chcemy ostatecznie przygotować w trakcie wykonywania takiego makijażu.

Decydując się na pędzel flat top dostajemy propozycję, która jest wykonana z gęstego mocno zbitego włosia, które jest ścinane płasko. To bardzo dobra opcja, jeśli ktoś będzie potrzebował rozwiązania, które sprawi, że makijaż będzie dawał świetny efekt krycia. Druga opcja o jakiej można mówić to pędzel kabuki, który ma nieco zaokrąglone włosie. To taka propozycja, która jest zdecydowanie bardziej puszysta i tym samym będzie delikatniejsza. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to oczywiście taki pędzel będzie dla niego bardzo dobrym wyborem. Jeśli chcemy używac kosmetyków mineralnych nie trzeba się obawiać podrażnień skóry i to wielki plus takich kosmetyków.

Zanim będziemy chcieli nakładać mineralny puder powinniśmy posmarować twarz kremem nawilżającym i czekać aż taki krem będzie się wchłaniał. Dopiero potem można rozpocząć jego nakładanie. Dokonujemy tego poprzez wcieranie, w żadnym wypadku nie sypiemy takim produktem. To sprawi, że będzie on tworzył rzeczywiście dobrze kryjący estetyczny makijaż. Robimy to okrężnymi ruchami i rozpoczynamy od policzków.

Kosmetyki mineralne – forma nakładania na mokro

Kosmetyki mineralne możemy nakładać na mokro co w pewnych sytuacjach będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś ma skórę z dużą liczbą niedoskonałości będzie to dla niego najlepsza możliwa opcja. Można użyć do tego pędzla, który wcześniej będzie trzeba nawilżyć, albo też będzie można się zdecydować na waciki, które również będziemy nawilżać. Wacikami dokonuje się stemplowania, w tej technice rzeczywiście krycie jest rzeczywiście doskonałe. To technika, która zajmuje sporo czasu, ale efekt jest wyjątkowy.

Inni odwiedzili również: elagnutek.pl